​សូម​អ្នក​មាន​បញ្ហា​លើស​សម្ពាធ​ឈាម​ ​ជៀសវាង​ការប្រើប្រាស់​ឱសថ​ដូច​ក្នុង​រូប
​ដើម្បី​ជ្រាប​ច្បាស់​ ​សូម​មើល​ ​និង​អាន​សេចក្ដីជូនដំណឹង​ដូច​ខាងក្រោម​៖​
khDengue patients should drink as soon as
Doctors say that enough fluids can help cure dengue patients at home.
More than 200,000 Cambodians have...
khMore than 200,000 Cambodians have high blood pressure, a senior health ministry official said today, saying hypertension, commonly referred to as hypertension, is a daunting disease for Cambodian people and a growing number of Cambodians.
មន្ត្រី​ជាន់​ខ្ពស់​ក្រសួង​សុខាភិបាល​មួយ​រូប​បាន​និយាយ​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​ថា​ជំងឺ​ឡើង​សម្ពាធ​ឈាម​ដែល​យើង​ច្រើន​ហៅ​កាត់​ថា​លើស​ឈាម​គឺជា​ជំងឺ​ដ៏​គំរាមកំហែង​មួយ​សម្រាប់​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ហើយ​មាន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ចំនួន​រហូតដល់​ជាង ២,២ ​សែន​នាក់​បាន​ ​កើតមាន​ជំងឺ​លើស​សម្ពាធ​ឈាម​នៅ​ឆ្នាំ ២០១៨ ។ month
ក្រសួងសុខាភិបាល​ អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​កុំ​ប្រើ​ឱសថ​ព្យាបាល​ជំងឺ​លើស​សម្ពាធ​ឈាម​ចំនួន​៤​ប្រភេទ​ ដែល​បង្ក​ឲ្យ​មាន​ជំងឺ​មហារីក​
​ភ្នំពេញ ​៖​ ក្រសួងសុខាភិបាល​ បាន​អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ កុំ​ឲ្យ​ប្រើ​ឱសថ​ព្យាបាល​ជំងឺ​លើស​សម្ពាធ​ឈាម​ចំនួន​៤​ប្រភេទ​ ដែល​អាច​បង្ក​ឲ្យ​មាន​ជំងឺ​មហារីក​។​ ​ មន្ត្រី​ជាន់ខ្ពស់ ​នៃ​ក្រសួងសុខាភិបាល​បាន ស្នើ​ឲ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ ក្រុមគ្រូពេទ្យ ឱសថការី និង​គ្រឹះស